Podsumowanie ostatnich startów

Biegi uliczne rozgrywane w Skorzewie przysłoniły inne zawody, w których brali udział nasi zawodnicy. W tej wiadomości postaramy się podsumować to co wydarzyło się w ostatnich dniach.

Zaczniemy od Kamila Wołoszyka i jego debiutu w triathlonie. Nasz reprezentant 17 maja wziął udział w Elemental Trii Series w Olsztynie, gdzie wystartował na dystansie sprinterskim (750 m pływania, 20 km roweru i 5 km biegania). Kamil zajął w nim 44 miejsce w klasyfikacji open i 12 w kategorii. Jego czas to 1:11:21.

W dniach od 23 do 24 maja odbywały się Mistrzostwa Polski ZSS „Sprawni Razem” w lekkiej atletyce. W Ostrzeszowie wystartowała trójka zawodników Olimpijczyka. W sumie nasi zawodnicy zdobyli 3 medale: 2 złote i 1 srebrny.

W sobotę Daniel Pek pewnie zwyciężył w biegu na 400 m z wynikiem 52.30, zaś Łukasz Walczak, debiutujący w konkurencji rzutu dyskiem, wywalczył złoty medal z wynikiem 25.35 m. Dodatkowo Piotr Kiełpin zajął 6 miejsce w biegu na 100 m.

W niedzielę Daniel wywalczył srebrny medal w biegu na 1500 m ulegając po zaciętym finiszu koledze z kadry Sylwestrowi Jaciukowi. Łukasz Walczak w pchnięciu kulą zajął 4 miejsce, a Piotr Kiełpin ponownie był szósty, tym razem na 200 m.

30 maja w Słubicach na Międzynarodowym Mityngu IPC Daniel Pek zwyciężył w biegu na 400 m z nowym rekordem życiowym 51.24.

31 maja Maciej Kerszen wystartował w Obliwicach w Ogólnopolskim Otwartym Biegu Przełajowym o „Puchar Leśny” na dystansie 6 km. Nasz zawodnik zajął w nim 10 miejsce i wywalczył tym samym prawo startu w biegu na 1 milę. W silnej międzynarodowej obsadzie (wystartowało 5 Kenijczyków) zajął 8 miejsce.

31 maja odbyły się także Lipuskie Biegi Uliczne, w których wystartowała trójka naszych zawodników. Miejsca na podium w swoich kategoriach wiekowych wiekowych wywalczyli bracia Wica: Julek i Maciej zajęli 3 miejsca, zaś Mateusz uplasował się na 5 miejscu.

6 czerwca w Gdańsku odbył się II Bieg do źródeł, w którym 3 miejsce w kategorii Open wywalczył Damian Wnuk. W trudnych warunkach atmosferycznych – temperatura sięgała tego dnia 30 stopni Celsjusz – nasz biegacz osiągnął wynik 35:54. Nagrody zwycięzcom wręczała Sylwia Jaśkowiec, medalistka mistrzostw Świata w biegach narciarskich.