Triumf w Biegu Europejskim

Kolejny występ i kolejne zwycięstwo zanotowała na swoim koncie Monika Czapiewska. Nasza reprezentantka w minioną sobotę zwyciężyła w prestiżowym Biegu Europejskim z PKO Bankiem Polskim w Gdyni.

Dla Moniki był to już drugi tegoroczny triumf odniesiony w zawodach zaliczanych do cyklu Grand Prix Gdyni w biegach ulicznych. W lutym zwyciężyła w Biegu Europejskim. Wówczas na 10-kilometrowej trasie uzyskała czas 36:36. W sobotę wynik był jeszcze lepszy, podopieczna Leszka Zblewskiego osiągnęła metę po 36 minutach i 13 sekundach.

W bezpośredniej rywalizacji nasza zawodnika okazała się lepsza od Moniki Szczerbińskiej (36:22) i Katarzyny Pobłockiej (36:27). Bieg ukończyło 3819 zawodników.

W ostatnich dniach odbyła się także wiosenna edycja „Czwartków lekkoatletycznych”. Na stadionie w Skórczu pojawiło się kilku naszych zawodników, poniżej rezultaty przez nich uzyskane: