Halowe Mistrzostwa Okręgu

Dwa srebrne medale Halowych Mistrzostw Okręgu U16 w lekkiej atletyce wywalczyli nasi reprezentanci na sobotnich zawodach w Toruniu! Autorami tego sukcesu byli Jakub Makurat i Dawid Górny. Mistrzostwa rozegrano podczas ogólnopolskich zawodów poświęconych pamięci Ireny Szewińskiej.

Jakub Makurat zajął drugie miejsce w konkursie pchnięcia kulą. Podczas konkursu kilkukrotnie poprawiał rekord życiowy, który od teraz wynosi 11,97m.

Dawid Górny drugą pozycję zajął w biegu na 600m. Swój świety występ zawodnik Olimpijczyka także zakończył rekordem życiowym, poprawionym aż o 3 sekundy!  Jego wynik to 1:35,28.

Ponadto w Toruniu Jakub Olszewski zajął 7 miejsce w skoku w dal z wynikiem 4,69m, natomiast Kacper Jaszewski był 13 na 1000m z rekordem życiowym 3:11,14.

Nadzieje na medal wiązaliśmy również z Amelią Pobłocką. Niestety kontuzja mięśnia dwugłowego uda nie pozwolała naszej zawodniczce na start w biegu na 1000m.

Gratulacje dla zawodników i trenera Leszka Zblewskiego!

Wyniki: Halowe Mistrzostwa Okręgu

Dziękujemy firmie NECON Deweloper za pomoc w organizacje transportu na zawody.