Podsumowanie roku 2018

We wtorek (18 grudnia) odbyło się uroczyste podsumowanie sezonu 2018 w UKS Olimpijczyk Skorzewo. Przypomnieliśmy sobie największe tegoroczne sukcesy, nagrodziliśmy najlepszych zawodników oraz podziękowaliśmy sponsorom i wszystkim osobom, które aktywnie angażowały się w życie Klubu.

Każdy uczestnik spotkania otrzymał kalendarz klubowy i upominek, a najlepszych 10 zawodników wg rankingu klubowego otrzymało nagrody. Uraczyliśmy się także wspaniałym tortem ufundowanym przez Cukiernię Maja.

 

 

Nasi zawodnicy, podopieczni trenera Leszka Zblewskiego w 2018 roku zdobyli m.in.

  • 4 medale Mistrzostw Europy
  • 7 medali Mistrzostw Polski
  • 1 medal Mistrzostw Międzywojewódzkich
  • 15 medali Mistrzostw Województwa

Największe sukcesy:

  • 3 brązowe medale Mistrzostw Europy World Para Athletics w Berlinie zdobyte przez Daniela Peka na 800m i 1500m w kategorii T20 oraz Faustynę Kotłowską w rzucie dyskiem w kategorii T64
  • Srebrny medal Daniela Peka w Mistrzostwach Europy INAS w Paryżu w biegu na 1500m i 4 miejsce w biegu na 800m i 5 miejsce Łukasza Walczaka w pchnięciu kulą
  • 4 złote medale Mistrzostw Polski „Sprawni Razem” w Krakowie zdobyte przez Daniela Peka na 800m i 1500m oraz Łukasza Walczaka w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą
  • 2 brązowe medale Faustyny Kotłowskiej w Mistrzostwach Polski osób niepełnosprawnych w Bydgoszczy w rzucie oszczepem i pchnięciu kulą
  • 3 złote medale Faustyny Kotłowskiej w Misrzostwach Polski Juniorów Niepełnosprawnych w Kozienicach w rzucie dyskiem, oszczepem i pchnięciu kulą.
  • 2 miejsce Jakuba Makurata w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Bydgoszczy w rzucie dyskiem i 4 miejsce w pchnięciu kulą
  • 1 miejsce Jakuba Makurata w Mistrzostwach Okręgu w Sopocie rzucie dyskiem i 3 miejsce w pchnięciu kulą
  • 2 miejsce Amelii Pobłockiej w Finale Wojewódzkim Igrzysk w indywidualnych biegach przełajowych w Gdyni
  • 2 miejsce Jakuba Makurata w finale wojewódzkim Pomorskiej Olimpiady Lekkoatletycznej DYSK POMORSKI w pchnięciu kulą
  • 10 miejsce Konrada Dułaka w finale ogólnopolskim „Czwartków LA” w Łodzi w biegu na 300m
  • 11 miejsce Amelii Pobłockiej w finale ogólnopolskim „Czwartków LA” w Łodzi w biegu na 600m
  • 14 miejsce Julity Troka w finale ogólnopolskim „Czwartków LA” w Łodzi w biegu na 600m
  • 1 miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu Małe Kaszuby Biegają 2018 dla Amelii Pobłockiej, Julity Troka i Kacpra Jaszewskiego
  • 2 miejsce w klasyfikacji generalnej Kaszuby Biegają 2018 dla Moniki Kujawskiej
  • 3 miejsce w klasyfikacji Małe Kaszuby Biegają 2018 dla Wiktorii Lubeckiej i Maksymiliana Lubeckiego.

Najlepsi zawodnicy UKS Olimpijczyk Skorzewo w 2018 roku:

  1. Daniel Pek
  2. Faustyna Kotłowska
  3. Amelia Pobłocka
  4. Jakub Makurat
  5. Łukasz Walczak
  6. Julita Troka
  7. Wiktoria Lubecka
  8. Monika Kujawska
  9. Konrad Dułak
  10. Maksymilian Lubecki

Gratulujemy!

Kierujemy serdeczne podziękowania dla wszystkich partnerów i sponsorów Klubu a są nimi:

  • Gmina Kościerzyna
  • Zakład Sportu, Kultury i Turystyki
  • Ministerstwo Sportu i Turystyki
  • Firma VISLINE
  • Firma EKO-PIL
  • Firma BOKER
  • Kaszubskie Centrum Edukacji VADEMECUM
  • Aqua Centrum